Toplum Hizmeti

Yedinci-Gün Adventist Kilisesi toplum hizmetinde çok aktiftir. Başkalarına yardım etmenin ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamanın, İsa’nın örneğini izlediğine inanıyoruz. Bu, küresel ölçekte, kâr amacı gütmeyen kuruluşumuz olan ADRA’da, bölgesel ölçekte ADRA MENA’da ve kendi toplumlarında ihtiyaç sahiplerine temel hizmetler sunan yerel kiliselerde görülebilir.

ADRA
Adventist Development and Relief Agency (Adventist Kalkınma ve Yardımlaşma Kuruluşu), 130’dan fazla ülkede refah ve kalkınma yardımı sağlayan küresel bir insani yardım kuruluşudur. ADRA, kişinin etnik kökenine, siyasi kimliğine veya dini inancına bakılmaksızın Tanrı’nın sevgisini ve merhametini gösterir. ADRA hakkında daha fazla bilgi için kendi web sitesini ziyaret ediniz: www.adra.org


ADRA MENA’nın, Kürdistan, Lübnan, Sudan, Suriye, Tunus ve Yemen’de il ofisleri bulunmaktadır. Bunlar mültecilere eğitim, kalkınma, gıda güvenliği, sağlık ve kış yardımı gibi hizmetler sağlarlar. Bunları www.adramena.org adresinden çevrimiçi olarak ziyaret ediniz.


Yerel kiliseler, topluluklarında en çok ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmaktadırlar. Örneğin, herkesin gelip çalışabileceği ve daha sonra bazı meyve ve sebzeleri eve götürebileceği bir topluluk bahçesi olabilir. Mülteciler için düzenli olarak yiyecek ve giyecek dağıtımları olabilir. Evsizler için haftada bir gün sıcak bir kahvaltı sağlayabilirler. Kilise hangi biçimde yardım ederse etsin, bunu dünyayı ihtiyacı olan insanlar için biraz daha iyi bir duruma kavuşturmak amacıyla yapar.

ADVENTİST ÖĞRENİM MERKEZİ
Lübnan’ın Beyrut kentinde bulunan Bourj Hammoud Adventist Öğrenim Merkezi (ALC), savaştan ve yeni bir ülkeye göç etmekten dolayı bir yıldan fazla eğitim göremeyen 6 ila 12 yaşları arasındaki Suriyeli mülteci çocuklara Lübnan’daki Bourj Hammoud’da inanç temelli ilkokul eğitim imkânı sağlamaktadır.


ALC’ye, Wall Street Journal dahil (https://www.wsj.com/articles/SB10001424052702304173704579264321512037180), Christian Science Monitor (http://www.csmonitor.com/World/Making-a-difference/2015/1029/Alexis-Hurd-Shires-found-her-calling-helping-Syrian-refugees) ve Adventist Review dergisi (http://www.adventistreview.org/church-news/story3413-syrian-refugee-girl%E2%80%99s-light-shines-at-adventist-school) gibi birçok yayın organından erişilebilir.

ALC Facebook sayfası: https://www.facebook.com/adventistlearningcenter


Diana’nın hikayesini dinleyin: https://vimeo.com/93957383


ALC hakkında daha fazla bilgi edinin: https://www.youtube.com/watch?v=Qn9V-0Wc77A


ALC’deki çocuklar hayallerini paylaşıyorlar: https://www.youtube.com/watch?v=98FYVSeyEFc