Eğitim

MENA bölgesindeki Yedinci-Gün Adventist Kilisesi, altı ilk ve orta dereceli kurum ile Lübnan, Mısır ve Ürdün’de bulunan bir yüksek öğretim kurumuna sahiptir. Her kurum, akademisyenlere mükemmel tarzda ve başkalarına hizmet odaklı, kaliteli değere dayalı Hıristiyan eğitimi sağlamaktadır. Bu bütüncül kişinin eğitimi, mezunlarımızı hızla değişen bir dünyada lider olmaya hazırlar.


Orta Doğu Üniversitesi (MEU), her kültürden ve geçmişten öğrencileri kabul eden farklı bir kurumdur. Dünyadaki ikinci en büyük Hristiyan eğitim sistemine bağlı olarak, entelektüel ve uluslararası açıdan açık bir çevreyi teşvik ederek, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası personelin ve öğrencilerin sürekli akışından yararlanmaktadır. MEU, öğrencilerine Hıristiyan bağlamında ve akademik çevrede dinamik ve entegre bir eğitim deneyimi sunmaktadır. Tanrı’ya olan bağlılığı ve inancı beslemek için bir dürtü ve fırsat sunar. Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzı, ahlak standartları ve sevgi, cömertlik, adalet, merhamet, barış, karşılıklı saygı ve ahlak bütünlüğü değerlerini destekler. MEU, disiplinli analitik düşünce, yaratıcı kendini ifade ve sürekli entelektüel büyümeyi teşvik eder. Ayrıca mezunlarını yerel, bölgesel veya küresel kilise topluluğunda ve genel olarak toplumda hizmet ve liderlik rolleri için güçlendirir. Daha fazla bilgi için www.meu.edu.lb adresini ziyaret edin.


MEU, 2016 yılında bir pre-med BSc (Biyoloji Bilim Lisansı) başlattı. Doğal Sanatlar ve Bilim Fakültesi Dekanı Dr. George Jackson’ın bu yeni programın eşsiz yaklaşımı hakkında Future TV’deki paylaşımını izleyin.

Bouchrieh (BASS) ve Mouseitbeh (MASS) Adventist Okulları, Beyrut, Lübnan’da bulunan Yedinci Gün-Adventistleri K-12 misyon okullarıdır. Öğrencilerin ruhsal, zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimlerinin uyumlu gelişimi ile ilgilenirler. Öğrencilerinin Tanrı’yı ​​tüm insanlık bilgisinin kaynağı olarak görmelerini ve O’nunla anlamlı ve tatmin edici bir ilişki kurmalarını niyet edinmişlerdir. Öğrencileri, kendi hayatlarına kişisel yön vermeleri, iyi vatandaş olmaları ve başkalarının ihtiyaçlarına cevap vermeleri konusunda teşvik etmektedirler. Lübnan programının gerekliliklerini yerine getirmenin yanı sıra, BASS ve MASS öğrencilerine, yüksek öğrenime tam bir intibak için çok önemli, çok yönlü bir eğitim ve analitik beceriler kazandırmaktadır. Bu konular hakkında www.bass.edu.lb ve www.mass.edu.lb adresinden daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Nil Birliği Akademisi, Mısır’daki orta öğretim kurumumuzdur. 1954’te kurulmuş olup, şu anda 135 Mısır ve Sudanlı gence beş yıllık bir Amerikan eşdeğer lise diploması sunuyor. Misyonu,


  • Öğrencilerin, hayatın her alanında hem ahlaki hem de fiziksel sorunları düşünmesini, uslamlamasını, yansıtmasını ve çözmelerini sağlamak.
    • Onların kalplerini kazanarak merhamet, bağlılık, disiplin ve yaşamın neşeli ve üzüntülü yanlarıyla baş etmelerini öğretmek.
    • Öğrencilerin ellerini, kendilerinin ve başkalarının amaçlarını desteklemek için çalışmaya, kucaklamaya ve bunlara ulaşmaya yönlendirmektir.

Daha fazla bilgi için: www.nuasda.org adresine bakınız.

Zeitoun Adventist Özel Okulu, Kahire, Mısır’da bulunmaktadır. Facebook’tan bulabilirsiniz.
https://www.facebook.com/Adventist-Private-School-Zeitoun- مدرسة-الآدڤنتست-الخاصة-بالزيتون -234526763375213/

Ürdün’de iki K-12 kurumu, Irbid Adventist Okulu ve Amman Adventist Okulumuz mevcuttur. Irbid Adventist Okulu online olarak https://www.facebook.com/SDAdventistSchoolJordanIrbid/ adresinde bulunabilir.