خدمات اجتماعی

کلیسای ادونتیستهای روز هفتم در خدمات اجتماعی خیلی فعال است. ما ایمان داریم که به کمک به دیگران و تامین نیازهای بشری باید از الگوی عیسی پیروی شود. این کار در مقیاس جهانی صورت می گیرد ، از طریق سازمان غیر انتفاعی آدرا و در سطح منطقه ای (آدرا منا) و در سطوح پائین تر کلیساهای محلی که خدمات اساسی را برای نیازمندان محلی ارائه می نماید.

آدرا

آدرا که مخفف انگلیسی آژانس توسعه و امداد ادونتیست می باشد ، سازمان جهانی بشردوستانه است که معاونت و مساعدت در امداد و توسعه بیش از ۱۳۰ کشور را بعهده دارد. آدرا محبت و دلسوزی خدا را نمایان می سازد بدون توجه به قومیت، وابستگی سیاسی و یا جامعه مذهبی. برای اطلاعات بیشتر در باره آدرا وبسایت زیر را مشاهده کنید:

www.adra.org

(آدرا منا) دفاتری در کردستان ، لبنان ، سوریه ، سودان ، تونس و یمن دارد. آنان خدماتی از قبیل آموزش ، توسعه ، تامین غذا ، بهداشت و کمک های زمستانی برای پناهندگان ارائه می نماید. آنها را از طریق وبسایت زیر ببینید:

www.adramena.org

کلیساهای محلی خدماتی را ارائه می نمایند که بسیار مورد نیاز بوده و در اولویت قرار دارند. برای مثال باغبانی اجتماعی که در آن جا هر کسی می تواند بیاید کار کند و بعد مقداری میوه و سبزیجات با خود ببرد. آنان ممکن است توزیع منظم غذا و لباس برای پناهندگان داشته باشند. آنان ممکن است صبحانه گرمی را یکبار در هفته برای بی خانمان ها تدارک ببینند. به هر طریقی که کلیسا بتواند ، کمک خواهد کرد تا دنیا را برای نیازمندان کمی مهربان تر کند.

مرکز آموزشی ادونتیست

برج مرکز آموزشی ادونتیست حمود در بیروت لبنان آموزش مقدماتی بر اساس ایمان را در برج حمود برای کودکان پناهندگان سوریه ای سنین بین ۶ تا ۱۲ سال ارائه می نماید که بیش از یک سال از مدرسه خود را بخاطر مسایل جنگ و جابجایی به کشور جدید از دست داده اند.

مرکز آموزشی ادونتیست در چندین نشریه برجسته شده است از جمله در وال استرست ژورنال:

https://www.wsj.com/articles/SB10001424052702304173704579264321512037180

کریستین ساینس مانیتور:

http://www.csmonitor.com/World/Making-a-difference/2015/1029/Alexis-Hurd-Shires-found-her-calling-helping-Syrian-refugees) ,

و ادونتیست ریویو:

http://www.adventistreview.org/church-news/story3413-syrian-refugee-girl%E2%80%99s-light-shines-at-adventist-school).  

مرکز آموزشی ادونتیست را در فیس بوک زیر دنبال کنید:

https://www.facebook.com/adventistlearningcenter

داستان دایانا را بشنوید:

https://vimeo.com/93957383

در باره مرکز آموزشی ادونتیست بیشتر بدانید:

https://www.youtube.com/watch?v=Qn9V-0Wc77A

بچه ها در مرکز آموزشی ادونتیست رویاهای خود را به مشارکت می گذارند:

https://www.youtube.com/watch?v=98FYVSeyEFc