آموزش

رمنطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، کلیسای ادونتیستهای روز هفتم دارای شش مدرسه ابتدایی و متوسطه و یک موسسه آموزش عالی می باشد که در لبنان ، مصر و اردن قرار دارند. هر یک از این نهاد های ، آموزشی با کیفیت ارزشمند تدارک دیده اند که اساس آموزش مسیحی دارند و بر علوم آکادمیک و خدمت به دیگران تمرکز دارند. این آموزش کامل فردی فارغ التحصیلان را آماده می سازد تا پیشگامان و راهنمایانی برای این دنیا باشند که بسرعت در حال تغییر است.

دانشگاه خاورمیانه نهادی متنوع است که دانشجویان را از همه فرهنگ ها و پیشینه ها می پذیرد. مرتبط با دومین و بزرگترین سیستم آموزش مسیحی در دنیا ، از کارمندان بین المللی و دانش آموزان از سراسر جهان منتفع گردیده و پرورشگاهی با محیطی بین المللی و آزاد برای  اندیشه و خردورزی است. دانشگاه خاورمیانه دانش آموزان خود را با پویایی و یک تجربه آموزشی ترکیبی در بافتی مسیحی و محیطی علمی تجهیز می کند. این محیط فرصتهای و چالشهایی ارائه می دهد تا تعهد و ایمان به خدا را پرورش دهد. به علاوه این محیط دانشگاهی ترویج دهنده ترکیبی از ارزشهای شخصی محبت ، سخاوتمندی ، عدالت ، دلسوزی ، صلح و آرامش ، احترام متقابل  و اخلاق و معنویت است. دانشگاه خاورمیانه مشوق اندیشه تحلیلی منضبط ، ابراز عقاید خلاقانه ، و رشد فکری مداوم است. این دانشگاه همچنین فارغ التحصیلان خود را برای خدمت و نقش های رهبری در بخش ها ، مناطق یا جامعه کلیسای جهانی و بطورکل در جامعه ، توانمند می سازد. در باره دانشگاه خاورمیانه می توانید از طریق وبسایت زیر بیشتر بدانید:

 www.meu.edu.lb

دانشگاه خاورمیانه رشته کارشناسی علوم زیست شناسی را در سال ۲۰۱۶ آغاز نمود. ویدیویی از دکتر جورج جکسون، رئیس دانشکده هنر وعلوم طبیعی ببینید و روش خاص این برنامه جدید آموزشی را از طریق وبسایت زیر به مشارکت بگذارید:

هنرستان ادونتیست بوشرية و مصيطبة درشهر بیروت کشور لبنان واقع هستند. این مدارس به رشد موزون روحانی ، فکری ، جسمی واجتماعی دانش آموزان علاقمند می باشند. هدف و انگیزه آن موسسات آموزشی این است که دانش آموزان خدا را بعنوان مرجع تمامی دانش بشری تشخیص داده و رابطه ای ارزشمند و با معنی ، با او ایجاد نمایند. این نهادهای آموزشی دانش آموزان خود را به ترغیب می کنند تا مسیری شخصی را در زندگی خود رشد داده ، شهروندانی خوب باشند و به نیازهای دیگران واکنش نشان دهند. علاوه بر تکمیل برنامه لبنانی ، مدارس بوشرية و مصيطبة دانش آموزان خود را با آموزشی جامع و مهارتهای تحلیلی حیاتی تجهیز می کنند تا با آرامی به آموزش عالی انتقال یابند. این مدارس را می توانید از طریق وبسایتهای زیر ببینید:

www.bass.edu.lb and www.mass.edu.lb

دبیرستان آکادمی اتحاد نیل در مصر واقع است. در سال ۱۹۵۴ تاسیس شده است و هم اینک دوره ای پنج ساله که معادل دیپلم دبیرستان های آمریکایی بوده و ۱۳۵ دانش آموز مصری و سودانی دارد. رسالت این مدرسه شامل:

– تجهیز دانش آموزان برای استفاده از سر برای تفکر و تعقل، استدلال ، بازتاب و حل مشکلات (هم اخلاقی و هم جسمی) که در زندگی با آن روبرو هستیم.

– دخیل کردن دانش آموزان با آموزش به قلب های آنان برای ترحم  و دلسوزی ، تعهد ، انضباط و توانایی برای کار در طی غم ها و شادی های زندگی.

– تعلیم دستهای دانش آموزان برای کار کردن تا بتوانند خود و دیگران را حمایت و پشتیبانی کنند.

این آکادمی را می توانید از طریق وبسایت زیر بیابید:

www.nuasda.org

مدرسه خصوصی زیتون که در شهر قاهره در کشور مصر واقع شده است. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر به آدرس فیس بوک زیر مراجعه کنید:

https://www.facebook.com/Adventist-Private-School-Zeitoun-مدرسة-الآدﭭنتست-الخاصة-بالزيتون-234526763375213/

دو هنرستان در اردن وجود دارد، مدرسه ادونتیست اربد و مدرسه ادونتیست عمان. مدرسه اربد را می توانید از طریق وبسایت زیر ببینید:

https://www.facebook.com/SDAdventistSchoolJordanIrbid